Mindig is szívügyemnek tekintettem, hogy ne pazaroljunk! Ahogy a háztartásban, ételeknél, energiafogyasztásnál, úgy a lakberendezésben sem.
Otthontervező pályafutásom kezdete óta hangsúlyozom, hogy attól, hogy valamit más már birtokolt, de ilyen vagy olyan okokból már nincs rá szüksége – tehát használt- mi még hasznosíthatjuk. És a mi berendezési tárgyainkon is túladhatunk, ha már egyszer változtatni szeretnénk.
Tovább megyek, nem csak eladhatunk és vehetünk bútordarabokat, hanem felújíthatjuk, kicsinosíthatjuk őket kedvünkre. A kreativitáson túl még az is jó benne, hogy két kezünk munkáját tesszük bele, saját magunkra hangolva a kinézetét, stílusát (rusztikus, vintage, bohó, naturális, modern stb.), ezzel is növelve az értékét.
Talán, még sosem volt ennyire aktuális (deee! volt! nézzünk vissza nagyszüleink korába), hogy megbecsüljük, amink van, ami körülvesz minket. Kicsit ezt elfelejtettük a fast fashion, fast food és egyebek világában, ahol a fogyasztói társadalomra alapozva az eldobható termékek irányába mentünk el.
Forduljunk vissza! Vagyis, ne hagyjuk, hogy ez továbbra is trend maradjon!
Mint minden téren, itt is a tudatosság lebegjen a szemünk előtt! A megfontolt, átgondolt lakberendezés nem azt jelenti, hogy puritán, szedett-vett vagy kacat. Sokkal inkább azt, hogy a magunk igényére formált otthon rövid és hosszú távon is meghálája majd magát.
Remek cikket olvashattok erről a témáról bővebben is:
https://www.lakaskultura.hu/lakberendezes/a-fenntarthato-lakberendezes-alapjai-1-resz/?fbclid=IwAR1YrMuS3PBzon2RTBXgkfZ8x0OXXHBRw9jMinedDgl4MlkZtoxY9RWq5WY<br>