Somoskövi-Mancz Timea | Lakberendező

Retro megújulás – Hogyan fogjunk hozzá a lakásfelújításhoz?

Az 1970-ben épült társasházi lakás, alaposan lelakott állapotban került az „asztalomra”.


A befektetésre vásárolt ingatlant minden részletében fel kell újítani ahhoz, hogy hasznosítható legyen.Ebben az állapotában használhatatlan. Az elmúlt 53 évben nem sok változtatást, újítást eszközöltek rajta, itt az ideje, hogy padlótól a mennyezetig renoválva legyen.

Cserélni kell a homlokzati nyílászárókat (ablakokat), a beltéri ajtókat, a padlózatot felszedni és szintbe hozni, újraburkolni, az elektromos vezetékelést megújítani, a fűtést korszerűsíteni, konyhát és fürdőszobát is használhatóvá tenni. A falak festése is egészen biztosan sok munkát igényel majd, eltávolítani a korábbi rétegeket nem is olyan kis feladat – sok munka és idő. És pénz. Ezeken a mozzanatokon nem érdemes spórolni (kihagyni ezt-azt) mert hosszú távon nem nyerünk rajta egy fillért sem.
Mielőtt mindebbe belevágunk, kérjünk az egyes feladatokra árajánlatot mesterektől (akár többtől is) és készítsünk egy táblázatot, amelyben vezethetjük a költségek listáját.
Alaposan járjuk körbe a lehetőségeket, ne sajnáljuk az időt rá! Később ez megtérül, mind tudásban, mind az eredményben.
Amikor egy megrendelő hozzám fordul, hogy segítsek a felújítást előkészíteni, alaposan átbeszéljük, hogy mi lesz az ingatlan új célja.

Ezek után készülnek tervek, nem csak berendezési és látványtervek, hanem pontos alaprajz és kiviteli tervek is, amelyek a szakemberek munkáját segítik majd. Mindegyik szakipari feladathoz nagy segítség.
Árajánlatot is pontosabban tudnak úgy kiadni, ha látják, hogy mire is kell árajánlatot adni. Például, elektromos tervnél: hány kapcsoló, hány dugalj, egyéb elektromos kiállások, stb.
A fotók a jelenlegi állapotot és a majdani állapot 3D tervét mutatják, valamint egy kiviteli rajzot, ami itt a burkoló szakembernek készült árajánlathoz (de a kiviteli terv alapja is ez lesz)

Previous slide
Next slide

Tedd fel bátran a kérdéseidet!